top of page

Karel Turoň obdržel plaketu Ceny dr. Václava JíryFotbalová asociace ČR (FAČR) vyznamenala laureáty za celoživotní přínos k rozvoji českého fotbalu.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v úterý 5. září v Praze. Mezi oceněnými byl i náš dlouholetý člen Ing. Karel Turoň.

Je známou fotbalovou osobností v okrese Frýdek-Místek, konkrétně v Třinci - Oldřichovicích. Fotbal hrával za mládež Třineckých železáren, pak přestoupil do Tesly Třinec a tak později začal s funkcionářskou činností. Býval předsedou, pomohl při budování nového travnatého hřiště v Oldřichovicích, kde je nyní sekretářem a administrátorem FAČR pro informační systém. I na úrovni okresu a kraje měl postupně několik funkcí. Nyní je členem výkonného výboru OFS Frýdek-Místek a v hospodářské komisi Moravskoslezského krajského fotbalového svazu v Ostravě. Je i členem oblastního sdružení ČUS ve Frýdku-Místku.Comments


bottom of page